Aardwarmte Maasdijk officieel in gebruik
Geplaatst op 04 maart 2025

Het aardwarmteproject in Maaswijk bestaat uit drie aardwarmtedoubletten, waarvan het eerste doublet nu officieel in gebruik is genomen. Uiteindelijk gaat dit warmtesysteem circa 500 hectare glastuinbouwgrond van warmte voorzien. Daarmee levert het project een aanzienlijke bijdrage aan de verduurzaming van het energieverbruik in de regio.
Handelsplatform ook live
Op 1 maart zijn niet alleen de warmtebron in Maasdijk en het eerste deel van Warmtenetwerk Westland in gebruik genomen. Het was ook het moment waarop het Handelsplatform live ging. Dit allereerste handelsplatform stelt glastuinbouwbedrijven in staat om onderling vraag en aanbod van warmte uit te wisselen. Dankzij deze innovatie kunnen bedrijven op een efficiënte manier handelen in warmte en dat zorgt voor een nog duurzamer gebruik van de opgewekte energie.
Wat is een doublet?
Een aardwarmtedoublet bestaat uit twee putten. De eerste put pompt het warme water van ongeveer 90℃ uit de diepe ondergrond omhoog en levert deze warmte via een warmtewisselaar aan het net van Warmtenetwerk Westland. Via dit leidingnetwerk (inmiddels ligt er 22 kilometer) wordt de warmte afgeleverd bij de aangesloten glastuinbouwbedrijven. Het afgekoelde water wordt vervolgens via de tweede put weer terug de grond in gevoerd.
(Foto: KAS Magazine/Rabobank)
Meer nieuws